ICSE w AZSO nr 2

2Między lutym a kwietniem 2015 roku w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie prawie siedemdziesiąt uczniów wzięło udział w szkoleniach z zakresu programowania w języku Python i posługiwania się środowiskiem SAGE. Kolejnym etapem było przygotowanie przez nauczycieli materiałów dydaktycznych. Krzysztof Jarczewski, Krzysztof Oleś i Adam Ogaza zajęli się następującymi tematami: Szyfrowanie metodą RSA, Przybliżenia, Badanie drgań struny, Fale dźwiękowe, Efekty akustyczne. W trakcie przerwy wakacyjnej materiały zostały przeanalizowane przez partnerów z Niemiec i Norwegii, którzy zaproponowali wiele cennych uwag i pomysłów. W ciągu najbliższych miesięcy AZSO nr 2 planuje przeszkolenie kolejnego rocznika uczniów, utworzenie kolejnych materiałów dydaktycznych oraz wykorzystanie zakupionego toru powietrznego.